Martin Neužil, Mates software © webdesign & webmastering


 

Hlavní stránka Mates software

Realizované zakázky a projekty

Vaše připomínky, názory, rady, kritika

Přibližné ceny prací, většina cen se sjednává dohodou

Externí webdesign, webmastering a další služby Mates software

 
 

Martin Neužil, osobní informace

Rady, tipy a triky

Irsko a Aranské ostrovy

Západní Francie - Bretagne

Severní Francie - Normandie

Léčivá kosmetika z Mrtvého moře

Gillian Anderson

 
Kosmetika z Mrtvého moře
Nastavení jumperů u disků Western Digital

Western Digital

Technologie S.M.A.R.T. aneb proč je dobré zapnout v BIOSu S.M.A.R.T.
S.M.A.R.T je zkratkou anglických slov Self Monitoring and Reporting Technology, tedy něco jako technologie vlastního monitorování a podávání zpráv. S.M.A.R.T se nastavuje v BIOS základních desek a funguje tak, že při každém startu počítače si BIOS vyzvedne od pevného disku informaci o tom, zda je disk v pořádku nebo ne. Tuto informaci pak uživateli sdělí hláškou podobného typu : "S.M.A.R.T status: OK" nebo "S.M.A.R.T status: BAD". Pokud je výsledek OK, není třeba se bát o svá data. Pokud je výsledek BAD, má uživatel ještě dostatek času na to, aby data na disku zazálohoval nebo se obrátil na specialisty. Ovšem pokud v BIOS nemáte zapnutou funkci S.M.A.R.T., potom Vám ani vyspělá technologie nepomůže uchránit data, jednoduše proto, že nemá šanci Vám dát na vědomí, že se něco
s diskem děje. Uvedenou S.M.A.R.T. funkcí by měly být vybaveny základní desky s BIOS od firem Award, AMI a Phoenix. Je potřeba poznamenat, že drtivá většina desek má standardně tuto funkci vypnutou, proto se musí manuálně zapnout. Všechny současné disky a disky starší ne více než 2 roky, mají většinou podporu S.M.A.R.T technologie.

Windows 95, 98 a ME: Jak odstranit z pracovní plochy ikonku My Computer? 
Možná to znáte. Všechno potřebné provádíte z Průzkumníka a ikonka Tento počítač Vám pouze zabírá místo na ploše. Jenže ona mrška veškerým pokusům o odstranění vytrvale vzdoruje. Řešení je následující:
Je třeba nakouknout do Registry - postačí odstranit klíč určující přítomnost této ikonky: HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\
a zde najdete
20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D
A právě tento klíč můžete odstranit. Podobným způsobem lze naložit i s ostatními ikonkami. Silně doporučuji před jakýmkoliv zásahem do Registry provést zálohu. Pak není problém uvést případně systém do původního stavu.

Přetaktování grafických karet NVIDIA
Podmínkou je instalace novějších ovladačů Detonator, ve kterých je již přetaktovávací panel přítomen, jen je normálně vypnutý, aby se v něm každý nešťoural ;o)
Stačí pomocí editoru Registry změnit v cestě
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\GLOBAL\NVTweak dword
položku CoolBits z hodnoty 0 na hodnotu 3. Při dalším restartu se v ovládacím panelu objeví ještě jedna záložka s nastavením rychlosti pamětí a grafického čipu. Pokud uvedený klíč
v Registry nenajdete, můžete použít utilitu PowerStrip, kterou lze stáhnout jako shareware např. z www.entechtaiwan.com - tato utilita navíc umožňuje i další zásahy do systému.
 

 Nahoru